Close

Kasım 19, 2016

Göz Tembelliğinde AmbpiNet Uygulaması

göz tembelliğinde ambpinet uygulaması

Göz Tembelliğinde AmbpiNet Uygulaması

Çocuğunuzda göz tembelliği varsa ve kapama yapmakta zorlanıyorsanız AmbpiNet programı ile kapamayı daha kolay ve etkin yapabilirsiniz.

En son yapılan Ulusal Göz Enstitüsü çalışmaları neticesinde, el-göz koordinasyon çalışmalarının göz tembelliği tedavisinde faydalı olduğu ortaya çıkmıştır. Bu programının amacı, tembel gözün görme performansını daha iyi hale getirmektir.

Göz tembelliği bir gözün görmeyi öğrenememesi ile ortaya çıkar. Diğer göze göre daha az gören gözlerde olur. AmbpiNet bu durumu ortadan kaldırmaya yardımcı olan tedavi yöntemlerinden biridir.

Göz tembelliği tedavi edilmediğinde, o gözde ortaya çıkan görme kaybı kalıcı hale gelecektir. Ayrıca, daha az gören göz zamanla kaymaya başlar. Bu da Şaşılık oluşmasına sebep olur. Şaşılık, görüntü olarak da çocuğunuzu ilerleyen yaşlarda zor durumda bırakır.

AmbpiNet Nasıl Uygulanıyor?

Görme performansını artırmak için tasarlanmış 11 çalışmadan oluşmaktadır. Çocuğunuz 6 çalışmayı her gün otomatik olarak yapacaktır. İlk zamanlarda hedefler büyük ve kolay görünür olacaktır. Ancak ilerledikçe, hedefler sistematik olarak küçülecektir.

Amaç, tembel gözü daha ufak detayları seçmeye zorlamak ve el-göz koordinasyonunu daha iyi hale getirmektir. Ekrana yaklaşmak, hedeflerin daha büyük görünmesini sağlar ve yapılan çalışmaların amacına ulaşmasını engeller.

Göz tembelliği tedavilerinde uygulanan kapama yönteminin en etkin yöntem olduğu, tüm tıp dünyasınca kabul edilmektedir. Ancak çocuklar, kapama yönteminin uygulamasından çok memnun sayılmazlar ve bazı çocuklar kesinlikle uygulatmamaktadır. AmbpiNet yöntemi, kapama tedavisinin yapacağı işi hem daha zevkli hale getirmek hem de kapama tedavisini uygulayan çocuklara da destek olmak amacı ile tasarlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ONLINE RANDEVU