Close

Katarakt

katarakt
Katarakt Hastalığı Hakkında Katarakt, cerrahi yöntem ile tedavi edilen göz hastalıklarının …

Katarakt Nedir?

katarakt nedir
Katarakt nedir? Nasıl oluşur? Katarakt nedir? Gözümüzün renkli kısmının hemen arkasın…

Katarakt Tedavisi

katarakt tedavisi
Katarakt Nedir? Gözlerimize gelen ışınlar, öncelikle bir mercek tarafından karşılanır, kır…

Katarakt Ameliyatı

Katarakt Ameliyatı
Katarakt Ameliyatı Gözlerimizin içinde korneanın hemen altında doğal olarak bulunan, yaşlanma…

Kasım 19, 2016

Göz Tembelliğinde AmbpiNet Uygulaması

göz tembelliğinde ambpinet uygulaması

Göz Tembelliğinde AmbpiNet Uygulaması

Çocuğunuzda göz tembelliği varsa ve kapama yapmakta zorlanıyorsanız AmbpiNet programı ile kapamayı daha kolay ve etkin yapabilirsiniz.

En son yapılan Ulusal Göz Enstitüsü çalışmaları neticesinde, el-göz koordinasyon çalışmalarının göz tembelliği tedavisinde faydalı olduğu ortaya çıkmıştır. Bu programının amacı, tembel gözün görme performansını daha iyi hale getirmektir.

Görme performansını artırmak için tasarlanmış 11 çalışmadan oluşmaktadır. Çocuğunuz 6 çalışmayı her gün otomatik olarak yapacaktır. İlk zamanlarda hedefler büyük ve kolay görünür olacaktır. Ancak ilerledikçe, hedefler sistematik olarak küçülecektir. Amaç, tembel gözü daha ufak detayları seçmeye zorlamak ve el-göz koordinasyonunu daha iyi hale getirmektir. Ekrana yaklaşmak, hedeflerin daha büyük görünmesini sağlar ve yapılan çalışmaların amacına ulaşmasını engeller.

Göz tembelliği bir gözün görmeyi öğrenememesi ile ortaya çıkar. Diğer göze göre daha az gören gözlerde olur. AmbpiNet bu durumu ortadan kaldırmaya yardımcı olan tedavi yöntemlerinden biridir.

20
0
ONLINE RANDEVU