Close

Katarakt

katarakt
Katarakt Hastalığı Hakkında Katarakt, cerrahi yöntem ile tedavi edilen göz hastalıklarının …

Katarakt Nedir?

katarakt nedir
Katarakt nedir? Nasıl oluşur? Katarakt nedir? Gözümüzün renkli kısmının hemen arkasın…

Katarakt Tedavisi

katarakt tedavisi
Katarakt Nedir? Gözlerimize gelen ışınlar, öncelikle bir mercek tarafından karşılanır, kır…

Kasım 19, 2016

Göz Tembelliğinde Neurovision Tedavisi

neurovision tedavisi

Göz Tembelliğinde Neurovision Tedavisi

Neurovision tedavisi ya da nörovizyon tedavisi, geliştirilmiş yeni yöntemlerden biridir. Bu yöntemin detaylarını açıklamadan önce Göz tembelliğinden bahsedelim;

Göz Tembelliği Nedir?

Tembel Göz“, erken çocuklukta normal görüşün gelişmediği, yapısı normal görünse de, gözlük veya lensle bile az görme sorunu yaşayan gözdür. Çocukluk döneminde göz tembelliğinin ortaya çıkmasının başlıca nedenleri, strabizm (şaşılık) ve/veya anizometropi (göz merceklerinin kırma gücünün birbirinden farklı olması), yani bir gözün diğerine göre aşırı miyop (uzağı göremeyen) veya aşırı hipermetrop (yakını göremeyen) olmasıdır.

Göz tembelliği ile ilgili daha detaylı bilgi için lütfen göz tembelliği sayfamızı ziyaret edin.

Birincil görme korteksinde görmeden sorumlu nöronların etkili görsel ile uyarılması sayesinde, kritik yaşlardan sonra da, beyindeki görsel işlemlemenin artırılması mümkündür.

Neurovision tedavisi; göz kaslarını gevşetmeye yönelik göz egzersiz programlarının aksine, klinik ve bilimsel olarak kanıtlanmıştır ve FDA onaylıdır. Seanslar esnasında, bir dizi görsel uyarmalar ve tekrarlanan görüntüler ile beyin eğitilir ve görsel işlemlemenin arttırılması sağlanır. Görmeyi geliştirebilmek ve daha iyi görmemizi sağlayabilmek için kişinin performansını sürekli olarak analiz eder ve kişiye özel eğitim seanslarını hazırlar.

Neurovision tedavisi; ek ameliyat, ilaç veya yan etki olmadan daha iyi görebilmeniz için beyninizi eğitir.

50
0
ONLINE RANDEVU