Close

Ocak 16, 2017

Lazer Göz Ameliyatı

lazer göz ameliyatı animasyon

Lazer Göz Ameliyatı Nedir?

Lazer göz ameliyatı, Excimer Lazer adı verilen, son derece gelişmiş bir cihazla yapılan refraktif cerrahi operasyonlarına verilen halk arasındaki isimdir. Bu ameliyat gözün kırma kusurları olan miyop, hipermetrop ve astigmat’ı tedavi amaçlıdır. Gene halk arasında “göz çizdirme” adıyla bildiğimiz ameliyat da tam olarak budur.

Lazer Göz Ameliyatı Fiyatları

Bu operasyonun fiyatını düşünürken, sadece ameliyat ücreti ile yola çıkmak yanlış olacaktır. Lazer operasyonu, komplike bir süreçtir. Her hasta, ben gözlüklerimden lazerle kurtulmak istiyorum dediği an bu operasyona giremeyebilir. Öncesinde detaylı olarak muayene gerektiren bu süreçte, lazere uygunluk testi ya da muayenesi belirleyici olmaktadır. Bu muayene sırasında ise doktorunuzun bilmesi gereken bir takım veriler olacaktır. Örneğin, lazer, kornea üzerinde işlem yaptığı için kornea kalınlığınız bu operasyon için çok önemlidir. Bu yüzden doktorunuz mutlaka bir Pakimetri sonucu görmek zorundadır. Genel sağlık durumunuza veya gözlerinizin sağlık durumuna bağlı olarak, operasyonu engelleyeci başka etken olup olmadığı da doktorunuz tarafından kontrol edilecektir. Dolayısıyla bu muayene tamamen kişiye özeldir ve ameliyatın toplam ücretini etkileyecektir.

lazer göz ameliyatı

Lazer Göz Ameliyatı Sonrası

Her tedavide olduğu gibi tedavi sonrası neler yapmanız gerektiği, doktorunuz tarafından size detaylı olarak açıklanır. Bu kurallara uyulduğu müddetçe herhangi bir sorunla karşılaşma olasılığınız çok düşüktür. Lazer operasyonu sonrasında uzun bir iyileşme süreci yaşamazsınız, iş hayatına operasyonun ertesi günü gözlüksüz olarak dönersiniz.
Lazer operasyonu sonrası şunlara dikkat etmelisiniz;
* Tedavi sonrası gözlerin bandajla kapatılması gerekmez.
* Tedavi sonrası verilen damlaların özenle ve doktorun verdiği reçeteye uygun olarak kullanılması gerekir.
* İlk 24 saat süresince tedavi edilen gözle oynanmaması ve banyo yapılmaması önemli bir detaydır.
24 saat sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz.
* İlk birkaç saat boyunca yaşanacak hafif bir batma hissi ve sulanma şikayeti normaldir.
* Operasyon sonrası aralıklarla yapılacak doktor kontrolü önemlidir.

Lazer Göz Ameliyatı Zararları Var mıdır?

Her cerrahi müdahale risk barındırmaktadır ancak gelişen teknoloji bu riskleri, lazer operasyonunda neredeyse sıfırlamıştır. Örneğin gelişmiş lazer cihazı, hastanın operasyon sırasında göz hareketleri yapmasına dahi duyarlıdır.

Lazer operasyonu olduktan sonra gelecekte numaralarım tekrarlar mı?

İlerde katarakt ameliyatı olabilir miyim? Gibi sorularla sıkça karşılaşmaktayız. Operasyondan sonra numaralarınız tekrarlamaz ve yaşlılığınızda katarakt operasyonu olabilirsiniz. Lazer, diğer göz ameliyatlarını olmanıza engel olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ONLINE RANDEVU